Hőszigetelésről – Rockwoollal

 Hőszigetelésről – Rockwoollal

Hőszigetelés - Rockwool kőzetgyapottal

Hőszigetelés – Rockwoollal

Hőszigetelésről – Rockwoollal 

A tűzhatlan kőzetgyapot szigetelés! A Rockwool cég világelső a kőzetgyapot szigetelőanyagok előállítása terén. A kőzetgyapot hőszigetelés alkalmazása  csökkenti az olyan környezeti problémákat is, mint pl. az üvegházhatás, a szmog, valamint a savas eső. A Rockwool hőszigetelés gátolja az épületekből a meleg kiáramlását, ezzel járul hozzá a kellemes belső klíma kialakításához és fenntartásához. Forró nyári napokon pedig ellenkezőleg hat: segít megőrizni a kellemesen hűvös belső levegő hőmérsékletét.

Áruházaink: Budapesten a  11. 9. és 4. kerületben.  Vidéken Szegeden, Pécsen, Székesfehérváron, Miskolcon, Kecskeméten, Keszthelyen. Országos partnerhálózat! Rockwool vagy más szigetelőanyag készletről, árakról érdeklődjön telefonon és azonnal segítünk. 06-70-683-3330

Telephelyeink címe és elérhetőségeik ahol megvásárolhatja a kőzetgyapot, üveggyapot és polisztirol szigetelőanyagokat, gipszkarton lapokat és minden rendszer anyagot.

Központi raktárcímtelefonszámemail cím
Budapest 16. kerületNagyicce sor 4+36 30 297 1733info@prowallz.hu

 

Alkalmazási terület otthonában

Típus

Vakolt homlokzati hőszigetelő rendszerhez Frontrock Max E,
Frontrock (RP-PT)
Tetőterek szarufák közti hőszigetelésére Deltarock,
Multirock,
Airrock LD,
Airrock ND
Szarufák alatti kiegészítő szigeteléshez Deltarock,
Multirock,
Airrock LD,
Airrock ND
Szarufák feletti kiegészítő szigeteléshez Monrock Max E,
Durock,
Hardrock Max
Szerelt válaszfal rendszerekben Airrock LD,
ND,
HD,
XD
Homlokzati falak belső felületén Multirock
Átszellőztetett téglaburkolatos és szerelt homlokzatburkolat esetén Fixrock,
Fixrock FB1
Zárófödémek tetőtérben/tetőtér vízszíntes hőszigetelésére Deltarock,
Airrock LD,
Airrock ND,
Multirock
Egyenes rétegrendű nem járható lapostető Monrock Max E,
Durock,
Hardrock Max,
Rockfall
Közbenső födémek lépéshang szigetelésére Steprock HD,
Steprock ND
Talajon fekvő padlóhoz Steprock HD
Csövek szigetelésére Pipo Als
Kazán szigetelésére Conlit

 

A hőszigetelés mindig a falszerkezet hideg oldalán legyen! Ebben az  esetben mind a pára mind a hőhíd problémák  megoldódhatnak.

Az egyik legfontosabb szabály, hogy a hőszigetelés mindig nedvességtől védetten legyen elhelyezve, mert ellenkező esetben (pára, nedvesség, esetleg csapadék által átáztatott hőszigetelés esetén) romlanak a megadott paraméterek. Természetesen erre is vannak a kivételt erősítő műszaki megoldások, sőt olyan hőszigetelő anyagok is, melyek a nedvességre kevésbé érzékenyek, de ezek alkalmazása során is megfelelő körültekintéssel kell eljárni.

Hőszigetelő anyag választásának további lehetséges szempontjailive streaming movie The Warrior’s Gate 2016 online

Az alábbi paraméterek egyedi súlyozása, értékelése természetesen függ a konkrét felhasználás, beépítés módjától, hiszen más-más elvárásokat támasztunk például egy a padlószerkezetben vagy egy falszerkezeten elhelyezett hőszigetelés esetén.

Az első, és talán az egyik legfontosabb paraméter az anyag hővezető képessége.
(A hővezetési tényező (λ érték) megmutatja, hogy 1 m2-nyi felületen, két egymással párhozamos, egymástól 1 m távolságban levő anyagon másodpercenként mekkora hő vezetődik át, 1 fok hőmérséklet különbség hatására.) Minél jobb egy anyag hőszigetelési képessége, annál kevesebb hőt enged át, így ez az értéke is annál alacsonyabb lesz.

Páraáteresztő képesség

Újabb fontos érték lehet a páraáteresztő képesség illetve a páradiffuzióval szembeni ellenállóság.
A cél mindig a szerkezeten belüli, kontrolálatlan páralecsapódás elkerülése.(Páradiffúziós ellenállási szám (μ) megmutatja, hogy milyen vastag anyag páradiffúziós ellenállása egyenlő 1 m levegő ellenállásával. μ = δ levegő / δ anyag)

Páratechnikai alaptétel, hogy a külső térelhatároló épületszerkezeteknél – így a réteges falszerkezeteknél is – belülről kifelé csökkenjen az anyagok páradiffúziós ellenállása. Ilyen esetben a réteg páraáteresztő képessége kifelé növekszik s így nagy valószínűséggel nem alakul ki páralecsapódás.
Minden esetben a felhasználás előtt, a tervezés során hő- és páratechnikai ellenőrzést kell végezni.

A fentiek mellett egyéb műszaki paraméterek figyelembevételét sem szabad elkerülni. Ilyen például a nyomószilárdság kérdése is, hiszen a legtöbb felhasználási helyzetben a szigetelőanyag kisebb nagyobb terhelés alatt áll, illetve ellent kell állnia bizonyos külső behatásoknak.

A választandó anyag tűzállósági besorolása és a hőmérsékleti igénybevétellel szembeni ellenállósága is kihatással lehet felhasználhatóságára. Tűzvédelmi követelményeket az épület funkciója, magassága illetve a szerkezetre meghatározott tűzállósági kategória határozhatja meg, valamint természetesen a felhasználás módja szabhatja meg.

Figyelembe veendő szempont lehet az anyag ellenállása az idő és az időjárás viszontagságainak, az állati és növényi kártevőkkel illetve a csatlakozó, érintkező építőanyagokkal szembeni viselkedése, más szóval öregedésállósága.

Napjainkban mind nagyobb szerepet kap az környezet- és egészségbarátsága is. Az alapanyag származása, előállításának módja és környezeti hatásai (beépített energia és/vagy karbontartalom mértéke, stb.) mind mind mérlegelési aspektus lehetnek, miként a beépített állapotban jelentkező esetleges kipárolgások egészségre gyakorolt hatásai. Ezek mellet a netalántán előforduló égés során történő gáz, füst és egyéb káros-anyag kibocsátások, valamint az életciklus végén történő újrahasznosíthatóság kérdései is mind idesorolhatóak.

És ne legyünk naivak a különböző műszaki és ökológiai paraméterek mellett legalább ugyanakkor súllyal szerepel az alkalmazandó anyag, szerkezeti megoldás bekerülés költsége, ára is.

 

You may also like...

Vélemény, hozzászólás?